Bez Ciebie umieram

Euro 2016. Rajdy samochodowe. Nowa ramówka TVN Turbo. Są takie momenty, kiedy w życiu żon, matek i kochanek rozgrywa się prawdziwy dramat. Nie piszę tu o dramacie porzuconych przez egoistycznych mężów kobiet. Mowa o tragedii dużo większej w swoich gabarytach i dużo poważniejszej sądząc po efektach, jakie po sobie pozostawia. Oto właśnie co niektóre kobiety uświadamiają sobie, że pozbawione męskiego ramienia nie mają co ze sobą począć.women-1687852_1920

W pierwszym etapie tego stanu kobiety zwykle stosują negację.

Polega ona na zdziwieniu połączonym z oburzeniem „Co niby takiego fajnego jest w tej telewizji/na tym rajdzie/zlocie/spocie, że musisz tam jechać?”, „Co w tym jest w ogóle interesującego?”. Brzmi jak pytanie otwarte, ale nic bardziej mylnego. Odpowiedź kobieta już zna w momencie zadawania pytania, myśląc sobie: Ach, gdyby on chociaż skakał ze spadochronem, albo pielęgnował swoją opaleniznę surfując po turkusowych falach oceanu. Ale nie.  Schodzi do garażu i grzebie pod maską (że niby pasjonuje się mechaniką), obserwuje samochody, których nigdy nie będzie miał (wielki mi pasjonat rajdów) i wsłuchuje się w warkot silnika ze szklanego ekranu (to zwykłe uzależnienie od telewizji). Turkus oceanu idealnie komponowałby się z kolorem moich oczu na wspólnej profilówce na Facebooku (a nie ten dres i wymięty podkoszulek zabrudzony olejem i smarem…)

Mix zdziwienia i oburzenia szybko przechodzi w stan kolejny – obrazę majestatu (jak to nie mogę jechać z Tobą?! Jak to nie obejrzymy Pierwszej Miłości bo oglądasz co innego?! ). Szczęśliwcy po tych kilku zdaniach mają święty spokój na kilka wieczorów, a ci, którzy powinni spróbować szczęścia w grach (bo nie mają go w miłości) stają się ofiarami klasycznego prania mózgu. Znacie to na pewno – tak jest u kolegów, oczywiście.

If you leave me now… to pożałujesz

Kluczową kwestią w zainteresowaniach mężczyzn i poświęcaniu im sporej ilości czasu, nie są same zainteresowania i ten czas, ale coś zupełnie innego – fakt, że hobby mężczyzny objawia nagle jego partnerce to, że ona sama nie interesuje się niczym i tym samym traktuje jego hobby jako zwyczajne porzucenie.

Mężczyźni z pasjami (przyznajmy to szczerze), nie mogą mieć większego nieszczęścia w życiu, niż związek z kobietą, która nie posiada ani jednej pasji. Każdy zna taką chociaż jedną – która ser żółty w markecie wybiera oparta o ramię męża, której facet niezbędny jest przy wyborze tuszu do rzęs albo depilacji nóg, która dzwoni co pięć minut pytać, gdzie jest i czy daleko ma jeszcze do domu, i której absolutnie nie przeszkadzałoby, by niczym życiowy asystent, mąż towarzyszył jej również w toalecie.  Która wieczorami co najwyżej wytrze blat i zaliczy oglądniecie Wiadomości. Dla takich kobiet facet stanowi najlepsze remedium na nudę i ból zwyczajnego istnienia. Pechowo jednak one zwykle wybierają tych z pasją. Ba, czasami nawet początkowo udają, że tą pasją są w stanie się zarazić.

couple-768607_1920

A potem sukcesywnie ich pasji pozbawiają…

Jak?  W imię tak pojętej miłości, kobieta zaczyna mężczyznę udomawiać, a on się udomawiać czasami pozwala, jak kot – godząc się ze swoją rolą i do niej przywykając.  Wygrzewając się w chłodzie domowego ogniska, przyjmuje bezpieczną pozycję, na kanapie najlepiej, w której będzie mógł pozostać do końca swoich dni zupełnie nieszkodliwym, grzecznym misiem. Znaczy kotem. Mieć gdzie spać, co jeść i zasłużyć na głaskanie.

cat-1311002_1920

Drogie Panie, wiecie co się stanie, jeśli skrzyżujemy mężczyznę z kotem? Nie możemy się spodziewać niczego innego, jak tego, że otrzymamy istotę trudną, próżną i gnuśną. A do tego dojdą przecież jeszcze (nie zapominajmy) cechy kota.

Taki mężczyzna będzie spoglądał w pustkę i zastanawiał się nad swoim jałowym jestestwem.cat-1557510_1920

W przerwach między słuchaniem radia, smarowaniem bułek masłem i przeglądaniem najnowszego numeru tabloidu, urodzi się nam w domu facet tyleż idealny, co nudny. Taki to uwolni się od bycia domową maskotką dopiero w momencie odejścia.  (Oby nie na tamten świat).

Zanim jednak się na to zdecyduje, przełknie ślinę i zabierze cię na komedię z Hugh Grantem (zamiast wyjść z kumplami na siłownię), zapomni, że hybryda to nie tylko pojęcie z zakresu kosmetyki a buty na motor zamieni na kapcie z wspólnego wypadu na Krupówki. Przywyknie też do tego, że wysublimowana forma kobiecych podziękowań za ten stan rzeczy będzie brzmiała, i „Kiedyś byłeś bardziej męski” lub w najlepszym wypadku „Nie tak sobie to wszystko wyobrażałam” .

zwiazkistale

Tak to sobie wyobraźcie zanim zaczniecie narzekać na kolejny wypad z kolegami, czy piwo z TVN Turbo w tle. Wyjdźcie do koleżanki a po drodze przynieście z lodówki zimne piwo. Pomyślcie choć raz, na próbę – że nie ma gorszego i lepszego hobby. Że w związku istnieje pojęcia czasu wolnego, który nie bez powodu kojarzy się z wolnością. Że każdy ma prawo robić to, na co ma naprawdę ochotę. Zwłaszcza jeśli jest to w tym kraju prawnie i formalnie dozwolone.

Cieszcie się, że wybiera to, co takie jest 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *